انگلستان: از سری مقالات راهنمای انتخاب رشته‌ی تحصیلی - آنچه باید بدانید

رشته های تحصیلی مطرح در انگلستان

در این مقاله سه رشته‌ی تحصیلی اصلی در کشور انگلستان مورد بررسی قرار گرفته است. به صورت اختصاصی وضعیت کاری این رشته‌ها در انگلستان و دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی این رشته‌ها مورد بررسی قرار گرفته شده است.


گردآورنده: علی رضا رضایی کلات
503
ذخیره سازی
1399/03/07
اشتراک گذاری: whatsapp share icon telegram share icon linkedin share icon facebook share icon

تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان در سراسر این کشور، دوره‌های مطالعاتی گوناگونی در اختیار دانشجویان علاقه‌مند قرار می‌دهند. با این وجود، با توجه به مؤسسات پیشرفته تحقیقاتیِ خاصی که در این کشور وجود دارد و همچنین موقعیت سیاسی منحصر به فرد آن، برخی رشته‌ها در کشور انگلستان بیش از دیگر رشته‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند.
اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور و گرفتن مدرک از دانشگاه‌های انگلستان هستید، اما نمی دانید چه رشته‌ای انتخاب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.
در این مقاله ما برای محدود کردن گزینه‌های انتخابی شما به مرور سه حوزه‌ی کلیدیِ علوم پزشکی، MBA، اقتصاد، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در کشور انگلستان می‌پردازیم.

علوم پزشکی در انگلستان 

با اختراع اسکن CAT، ضربان ساز قلب، الکتروکاردیوگرام (ECG) و ایجاد آزمایشات بالینی، انگلستان مدتهاست که رهبری جهانی در تحقیقات پزشکی، فناوری و نوآوری است. مؤسسات انگلستان علاوه بر داشتن محققان پزشکی برتر دنیا، دانشمندان با تجربه و برندگان جایزه نوبل، برخی از پیشرفته‌ترین امکانات تحقیقاتیِ جهان را در اختیار دارند. فارغ‌التحصیلان پزشکی در انگلستان بسیار مورد توجه مردم هستند و 92٪ از آن‌ها پس از اتمام تحصیلات، مستقیماً وارد بازار کار می‌شوند.
آکسفورد (رتبه دوم)، کمبریج (رتبه سوم)، UCL (رتبه هشتم) و امپریال کالج لندن (رتبه دهم) همه در میان بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی قرار دارند. همچنین بیش از 10 موسسه آموزشی دیگر در انگلستان در میان 100 دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی قرار گرفته‌اند.
دانشجویان پزشکی در انگلستان در طیف وسیعی از رشته‌های پزشکی مانند فیزیوتراپی، پزشکی بالینی، علوم زیست‌پزشکی و فناوری پزشکی قادر به تکمیل تحصیلات خود هستند. همچنین می‌توانند در تمامی رشته‌ها مانند عصب شناسی، روانپزشکی و ... مدرک تخصص خود را کسب نمایند.
بسیاری از دیگر دانشگاه‌های انگلستان مانند دانشگاه لستر، کینگ کالج لندن (KCL) و دانشگاه نیوکاسل نیز سطح بسیار بالایی در تحقیقات دارند و به دانشجویان این فرصت را می‌دهند که برنامه‌های تحقیقاتی خود را در سطح جهانی به اتمام برسانند.

تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان بدون آزمون
جست‌وجو در میان تمامی دوره‌های پزشکی در انگلستان
جست‌وجو در میان تمامی دوره‌های علوم زیست پزشکی در انگلستان
استفاده از مشاوره رایگان آرمان من

مدیریت کسب و کار (MBA) در انگلستان 

با توجه به تقاضای بالای بازار برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلانِ رشته‌ی ‌MBA و همچنین، با توجه به یک ساله بودن دوره کارشناسی ارشد در کشور انگلستان و امکان دریافت ویزای دو ساله برای یافتن کار  پس از اتمام دوره آموزشی، تحصیل در کارشناسی ارشد در رشته MBA به گزینه‌ای جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.
انگلستان به لطف موقعیت خود در نزدیکی پایتخت‌های کشورهای اروپای غربی و ارتباط نزدیک و دوستانه با کشور ایالات متحده، به مکانی بسیار محبوب برای تحصیل در رشته MBA مبدل گشته است. لندن، یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی جهان است. اما، همچنان هزینه تحصیل در این شهر می تواند بسیار بالا باشد. در حالی که بسیاری از شهرهای دیگر در انگلستان، اسکاتلند و ولز چشم‌انداز تحصیلی و شغلی بسیار خوبی در رشته MBA دارند و این دوره‌ی تحصیلی را با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر ارائه می‌دهند.
اخذ مدرک MBA از مدارس برتر مدیریت کسب و کار در انگلستان، مانند London Business School بسیار پر هزینه است. اما، بسیاری دیگر از مدارس کسب و کار در انگلستان، دوره‌های یک ساله و معتبری در مقطع کارشناسی ارشد در رشته MBA ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید برای یافتن دوره‌های تحصیلی مناسبِ MBA در تمامی دانشگاه‌های انگلستان، اسکاتلند، ولز و با هزینه‌ی مورد نظرتان به پایگاه داده آرمان من مراجه کنید و یا از مشاوره رایگان آرمان من بهره ببرید.  

اقتصاد، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در انگلستان

انگلستان به عنوان قطب جهانی اقتصادی، تجاری و بین‌المللی نقشی اساسی در سیاست جهانی و روابط بین‌الملل ایفا می‌کند. انگلستان در قاره اروپا است و ارتباط بسیار نزدیکی با سایر کشورهای اروپایی بر قرار کرده است. همچنین، این کشور روابط اقتصادی و تجاری توسعه یافته‌ای با ایالات متحده دارد و در خط مقدم چنین شبکه‌ی بین‌المللی فعالی، دانشجویان اقتصاد، سیاست و روابط بین‌الملل قرار دارند.
انگلستان در صدر بسیاری از موضوعات کنونی اقتصادی و اجتماعی جهانی قرار دارد و به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا با ابعاد واقعی امور جهانی آشنا شوند. دانشجویان این حوزه به گسترده‌ترین نظرات، منابع و ایده‌های جهان دسترسی دارند.
همچنین، تعداد قابل توجهی از موسسات انگلستان به عنوان بهترین‌های جهان در این زمینه‌های تحصیلی شناخته می‌شوند: دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) رتبه سوم جهان را در اختیار دارد، دانشگاه کمبریج رتبه دهم، دانشگاه آکسفورد رتبه دوازدهم و دانشگاه کالج لندن در جایگاه هفدهم دنیا قرار دارند. 

جست‌وجو در دوره‌های تحصیلی اقتصادی در دانشگاه‌های انگلستان
جست‌وجو در دوره‌های تحصیلی سیاسی در دانشگاه‌های انگلستان 
جست‌وجو در دوره‌های تحصیلی روابط بین‌الملل در دانشگاه‌های انگلستان
استفاده از مشاوره رایگان آرمان من 

برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم


مشاوره رایگان