انگلستان: از سری مقالات راهنمای جامع گرفتن پذیرش از دانشگاه - آنچه باید بدانید

مسیرهای تحصیلی مقطع کارشناسی در انگلستان

دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند با گذراندن دوره‌های یک ساله در کشور انگلستان پیش‌نیازهای ورود به دانشگاه، در مقطع کارشناسی در انگلستان را به دست آورند. در ادامه با این دوره‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.


گردآورنده: علی رضا رضایی کلات
835
ذخیره سازی
1399/03/08
اشتراک گذاری: whatsapp share icon telegram share icon linkedin share icon facebook share icon

UK undergraduate pathways

دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند با گذراندن دوره‌های یک ساله اَکسس (Access) و یا فاندیشن (foundation) در کشور انگلستان پیش‌نیازهای ورود به دانشگاه، در مقطع کارشناسی در انگلستان را به دست آورند.

دوره‌های یک ساله International Foundation Year (IFY) در انگلستان که عموماً توسط کالج‌ها ارائه می‌شوند، منجر به گرفتن مدرکی معادلِ مدرکِ A-Level و یا BTEC Nationals می‌شوند. این دوره‌های یک ساله از برنامه‌ی آکادمیکِ بریتانیا پیروی می‌کنند و شهریه‌ی دوره‌های زبان را نیز در برمی‌گیرند.

دوره‌های یک ساله IFY شما را برای ورود مستقیم به سال اولِ دانشگاه (یا سال دوم در کشور اسکاتلند) در مقاطع کارشناسی در دانشگاه‌های انگلستان آماده می‌کند. در این یک سالِ پیش از دانشگاه، دانش‌آموزان مهارت‌های تحصیلی، زبان انگلیسی و دانش خود از دروس پایه را گسترش می‌دهند.

رایج‌ترین رشته‌های موجود در دوره‌های یک‌ساله IFY در کشور انگلستان، شامل رشته‌های حسابداری، معماری، تجارت و اقتصاد، مهندسی، حقوق، ریاضیات و علوم پایه می‌باشد

به عنوان مثال، کالج بین‌المللی De Montfort با همکاری گروهِ بین‌المللی و آموزشی آکسفورد، برای دانشجویان بین‌المللیِ بیش از 135 کشور جهان، مسیرهای تحصیلی کارشناسی در کشور انگلستان  را  ارائه می‌دهد.

دانش‌آموزان برای ثبت نام در دوره‌های یک ساله IFY، به پیش‌نیازهایی نظیر: حداقل 17 سال سن، تسلط محدود به زبان انگلیسی (معمولاً IELTS 5.0) و داشتن دیپلم، نیاز دارند.

 بسیاری از کالج‌های کشور انگلستان، توافق‌نامه‌ای برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان خود با دانشگاه‌های محلی به امضا می‌رسانند که دانش‌آموزان می‌توانند پس از گذراندن دوره IFY، تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ادامه دهند. همچنین، بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان نیز دوره‌های یک ساله IFY را ارائه می‌دهند که حضور در این دوره‌ها منجر به ورود مستقیم به دوره کارشناسی در همان دانشگاه می‌شود.

به طور مثال در کالجِ بین‌المللیِ دانشگاه Bangor، دانش آموزان بین‌المللی می‌توانند وارد دوره‌ای چهار ساله (یک سال دوره IFY + سه سال دوره کارشناسی) برای گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه Bangor شوند. این دوره چهار ساله در قالب رشته‌هایی از قبیل مدیریت مشاغل، امور مالی، حقوق، رسانه و روانشناسی در دانشگاه Bangor ارائه می‌گردد.

 

مطالعه بیشتر

شما می‌توانید برای بررسی دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که مسیرهای تحصیلیِ کارشناسی در انگلستان را پیشنهاد می‌دهند، به پایگاه داده آرمان من مراجعه کنید و یا با شماره‌گیری 41276-021  از مشاوره‌ی تلفنی رایگانِ آرمان من بهره گیرید.

برای مشاهده تمامی دوره‌های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه‌های انگلستان بر روی این لینک کلیک کنید.

مشاهده اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در انگلستان

برای مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم


آنچه باید بدانید

اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

به چه روشی می‌توان برای دانشگاه‌های انگلستان اپلای کرد؟ اگر علاقه‌مند به تحصیل در انگلستان هستید، راهنمایِ جامع ما برای فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان را مطالعه کنید. در این مقاله نکاتی در رابطه با مهلت اخذ پذیرش از دانشگاه‌هایِ انگلستان، نکات کاربردی برای اخذ پذیرش و ... گردآوری شده است.
مشاوره رایگان